#1 15-06-2008 21:19:03

Bubble

Legionista

4697041
Call me!
Skąd: Przed komputerem.
Zarejestrowany: 28-01-2008
Posty: 88
Ulubiona mapa: Dolina, Tak Zakwita Konflikt
Ulubiona nacja: Egipt (egypth)
Ulubiony kolor: Red, Orange

Poradnik Dla Początkujących

Witam!
Napiszę tutaj poradnik dla początkujących m.in podstawowe taktyki, oraz jak grać żeby wygrać.
Zaczynajmy:
Na początek napiszę wam podstawowe zasady których powinniśmy przestrzegać jeżeli chcemy ujrzeć napis "Zwycięstwo" :

1. Nie należy "topić" swojego wojska, Czyli jeżeli wróg ma 4 oddziały legionistów a my mamy 1 to go nie atakujemy, lecz wzywamy pomoc w postaci sojusznika ostatecznie przeczekujemy, oczywiście zdarzają się sytuacje kiedy trzeba przytrzymać wojsko przeciwnika (chociaż jednym oddziałem) w czasie kiedy sojusznicy zajmują się sprawą pierwszorzędną (rozwalanie wiosek przeciwnika etc.) oraz odwrotnie, jeżeli wróg nas atakuje 4 legionistami, my uciekamy do sojusznika (chyba że jesteśmy oststni na mapie to nie uciekamy)

2.Należy wykorzystywać atuty swoich jednostek, czyli jeżeli widzimy atakującą nas kawalerię, nie należy atakować piechotą, lecz włóczniami (jak już wiemy kawaleria jest podatna na ostrzał łuczników i atak pikinierów). Lub odwrotnie, gdy mamy kawalerie, należy unikać pikinierów i unieszkodliwiać łuczników (musimy wykorzystać szybkość kawalerii).

3. "W Kupie Siła!" <- Pamiętajmy o tym, nigdy nie myślmy w ten sposób: "Tutaj wyślę 2 oddziały legionistów i 1 oddział łuczników, a tutaj 4 oddziały legionistów i 2 oddziały łuczników" Bzdura! Jeżeli byśmy połączyli te jednostki (każdy umie dodawać więc 2+4 = 6 legionistów 1+2=3 oddziały łuczników) to pomyślcie jakie szkody byście wyrządzili wrogowi który by dzielił wojsko w taki sposób jaki wymieniłem na początku!

4. "Nie bunkrować Się" Najbardziej potępiani są ludzie którzy się bunkrują, w ogóle rzecz biorąc jest to nie fair, że ktoś lata po całej mapie i się trudzi a ktoś sobie siedzi sobie w bunkrze i "je kanapeczkę"

5.Należy wykorzystywać ukształtowanie terenu aby wszelkie jednostki miotające miały największy zasięg oraz największą ochronę.

6. Pamiętajmy, że pikinierzy w formacji pozycyjnej wygrają z innymi pikinierami bez pozycyjnej (nie licząc hoplitów oczywiście )

7. W każdej grze starajmy sie "rushować" na przeciwnika, Rush oznacza szybkie zabicie, zmuszenie przeciwnika do ucieczki, a my mamy pustą wioskę. (rush najczęściej robi się w 2 osoby na 1 osobę wtedy rush jest 99.9%) Rush Robi także większośc osób po rozpoczęciu rozgrywki, więc nie panikujcie jak spotkacie 2 graczy na was jednego ;-)

To takie podstawowe informacje, i pamiętajcie jeżeli ćwiczycie z botem (komputerem), nigdy nie ćwiczcie na poziomie łatwym ponieważ uznacie, że jesteście dobrzy nastepnie zagracie przez internet dostaniecie baty i będziecie smutni.

Ostatnio edytowany przez Bubble (26-06-2008 08:29:36)


To see a World in a Grain of Sand
And A Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an Hour.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://zielonka.zbiorniki-na-szambo.pl CertifikovanĂŠ BetónovĂŠ jĂ­mky Miro ov VĂ˝hodnĂŠ kalendarze książkowe Katowice wolne pokoje Hel soudal wrocław www.e-zwierzeta.pl