• Index
  •  » Magiel
  •  » Co was skłoniło do grania w Praetorians

#1 07-08-2008 19:48:06

 Oktus

Ekwita

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 04-07-2008
Posty: 125
Ulubiona nacja: Barba
Ulubiony kolor: Niebieski

Co was skłoniło do grania w Praetorians

Demówka w 2006 r tak mi się spodobała że przez 1 rok nie mogłem zdobyc pełnej xP aż zdobyłem a od 4 miechów ciupie przez neta ia zajefajnie lamie XD


http://img180.imageshack.us/i/hihi.gif/

Offline

 

#2 07-08-2008 20:50:48

Bubble

Legionista

4697041
Call me!
Skąd: Przed komputerem.
Zarejestrowany: 28-01-2008
Posty: 88
Ulubiona mapa: Dolina, Tak Zakwita Konflikt
Ulubiona nacja: Egipt (egypth)
Ulubiony kolor: Red, Orange

Re: Co was skłoniło do grania w Praetorians

Ja przykładowo błądząc po sklepie internetowym game.co.uk, głodny nowych, fajnych gier strategicznych, zarazem tanich z dobrą oprawą graficzną i z małymi wymaganiami, natkęłem się właśnie na gre pt. "Praetorians". Po przeczytaniu recenzji, i obejrzeniu screenów, postanowiłem zaryzykować i kupic tą grę (e co tam 4 funty ^^ ). Pierwsza moja rozgrywka to była oczywiście przegrana z botem na łatwy (jeszcze posiadam tę sekwencję). Po kilku (kojenych) przegranych z łatwym botem, postanowilem poszukać jakiejs strony/forum bądz co bądz, czegoś z czego mógłbym poznac jakies tajniki, dowiedziałem się m.in. jak sie buduje druga wioske, sztuczke z pikami, i pare innych, dowiedzialem się jaką siłę reprezentują poszczególne jednostki. A także pamiętam wygraną ffa Rycha ^^ jak to ja miałem bunkier z 2 wiezami, bo tak mi mówiliscie, i gdy Rys męczył się z 2 ziomkami, ja postanowiłem go zaatakować, zdenerwowałem się czemu nie moge ruszać jednym oddzialem gdy rys mi zarzucił bolo (; P), później zawsze rysiowi zadawałem mnóstwo pytań, oglądałem baardzo dużo sekwencji, i powoli zdobywalm doświadczenie : ).
Na tym kończę, ponieważ brakniemi forum : )


To see a World in a Grain of Sand
And A Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an Hour.

Offline

 

#3 07-08-2008 20:57:51

Ugenerg

Gość

Re: Co was skłoniło do grania w Praetorians

ja tą gierkę kupe lat temu dostałem na urodziny oryginalną wersje pl
i tak grałem z początku tylko kampanie i się w niej bawiłem później gdy przeszedłem zacząłem grać w potyczke ciągle ale gdy mi się znudziło zacząłem szukać innych pretoriańskich graczy lecz nie sądziłem że znajdę pl

 

#4 07-08-2008 21:17:47

Szczepek

Plebejusz

Zarejestrowany: 19-07-2008
Posty: 9
Klan: -=>WoG<=-

Re: Co was skłoniło do grania w Praetorians

Ja również jak okt zdobyłem jakąś demówke gdzie była tylko 1 misja, spodobała mi się ta gra i kolega kupił PL. wersje :]
Gralismy rok temu w Wakacje przez internet na latwe boty niekiedy :] Lecz to było lamerstwo bo ustawiałem piki na górce i czekałem aż boty zaatakują
W te wakacje się bardzo nudziłem i namówiłem paru kumpli do gry zagraliśmy raz później gracz "Koziu" znalazł to forum i pościągał pare sieci na Hamachi i zrobił górna.net gdzie znalazło się sporo z was i mnie uczyliście :]

Offline

 

#5 07-08-2008 23:46:17

 Rychu

Pontifex Maximus

21957909
Zarejestrowany: 23-01-2008
Posty: 128
Klan: Pol.Team

Re: Co was skłoniło do grania w Praetorians

Eee no to se ... noo... tak: pytałem się qmpla w co gra na kompie powiedział mi praetorians (ja sobie pomyślałem jakieś badziewie pewnie... po 2 miechach znowu zadaje to samo pytanie a on "Praetorians" O_O ) no to myślę sobie że to nie takie złe jak tyle w to puka...no to pożyczyłem i tak się zaczęło . Grałem jakieś 6 miechów na boty itd... a potem przez przypadek znalazłem forum ^_^ i gram aż do teraz z olbrzymim zaangażowaniem.. uczyłem się wszystkiego a że grałem dużo to raz dwa się zrobiłem lepszy pod okiem Rafa , Ela , Dreeda i innych się grało


http://www.speedtest.net/result/1191418273.png
http://yourgen.com/temp-images/3/130/graffiti-street-133002214838847.gif

Offline

 

#6 08-08-2008 07:49:14

Danielus

Lama Forever

7721292
Skąd: Zakopane
Zarejestrowany: 03-03-2008
Posty: 231
Klan: WoG
Ulubiona mapa: Oaza[oasis]
Ulubiona nacja: egipt[egypt]
Ulubiony kolor: Zielony
WWW

Re: Co was skłoniło do grania w Praetorians

ja już nawet nie pamiętam kiedy zaczołem grac w preta oO

pamiętam że zawsze jak grałem na bota to robiłem bunkier   5-6 wież ze 2 maszyny i piki na pozycyjnej^^
załatwiałóem tak każdego bota(czekałem aż mu sie pop skończy:))

no prawie każdego.. był jeden któremu nie mogłem dac rady... trudnt egipt... jak się rzucił całą masą na mój bunkier to za każdym razem przegrywałem no więc postanowiłem sam nauczyc się grac egiptem

potem znalazłem forum o precie(pierwsdze forum!) z trzema użytkownikami(taktyk, zick(czy jakos tak potem zmienial nicki i ostatni raz chyba widziano go pod nazwą kouta, i wilu1994(dzieciak że aż żal)^^
potem przyszedł raf(dzień lub swa po mojej rejestracji)

no a potem to już różnie bywało, najciekawsze były klanówki(tylko 2 klany były; SPQR i WoG) z tego co pamiętam żadnej nie dokończyliśmy
następnym epizodem będzie ewolucja gry(pierwszy raz zamiast się bunkrowac zaczelismy raszowac^^ największy skok w dziejach ludzkiej ewolucji
potem przyszedł rysiu n00bek który nic nie umiał, potem mnie nie było przez jakis czas i rysiu stał się tak wielkim n00bem że zaczął wygrywac(zapomnialem dodac że jeszcze przed przerwą uratowałem nazwe jego klanu bo strasznie innym się nie podobało że w nazwie jest nazwa miasta )
tak masz rację dziękuje za to -_-
By El. Ja tam nic nie mówię, ale z tego co pamiętam to po prostu przegłosowaliśmy, że "TOGW" zostaje, bo co komu do nazwy klanu..

przy okazji nauczyłem was że nie wolno zostwiac pustych wież(;D) i "odkryłem" sztuczke z zastawianiem pikami wejścia do wioski(przypadkiem to odkryłem - testowaliśmy z rafem jednostki ale że trzeba było czekac to się troche nudziło więc wziołem  moje piki i poszłem pod jeda z jego wiosek^^ wisoki niszczyc nie mogłem więc postanowiłem że postawie mu piki przed wiochą, no a później znalazło to zastosowanie w grze i stało się całkiem popularne^^


to chyba tyle^^ troszkę się rozpisałem ^^


Myślisz że jesteś lamą?
Mylisz się!
To ja nią jestem^^

Offline

 

#7 08-08-2008 15:33:02

Eranal

Pontifex Maximus

9113642
Call me!
Skąd: Jerusalem
Zarejestrowany: 20-01-2008
Posty: 109
Klan: TOGW
Ulubiona nacja: Romans, Persians
Ulubiony kolor: Orange
WWW

Re: Co was skłoniło do grania w Praetorians

Preta kupiłem, bodajże w 6klasie podstawówki, gdy to pojechałem do włocławka z zamiarem kupna jakiejś gierki. Jako, że w owym sklepie gdzie dokonywałem zakupu nie było zbyt wiele "towaru" miałem do wyboru tylko Praetorians i Pluton. Mając w pamięci recenzję Pretów w jakimś czasopiśmie (bodajże w CDA) dokonałem wyboru. Pamiętam, że po pierwszej misji samouczka byłem nieco rozczarowany grą (poza tym komp którego miałem nie spełniał wszystkich wymagań sprzętowych i gierka sie troszkę cięła..). Ale później ogarnęła mnie "magia Rzymu" i kaciłem w gierkę przez długi czas. Potem było parę latek przerwy.

  Jakiś czas po założeniu neta napisałem na jakimś serwisie, że jak ktoś ma problem z przejściem kampanii to niech napisze do mnie na gg to pomogę (o dziwo, napisały do mnie jakieś 4osoby - wszystkie miały problem z tą samą misją xp), a po jakimś czasie ktoś mnie zapytał na gadu czy bym nie pograł przez neta. Ową osobą był Rob. Tak się zaczęła moja gra przez neta. Na początku graliśmy we 3: ja, Rob i RafiQ (off'ca^^) zazwyczaj na 5 botów, a od czasu do czasu FFA. Później zaczęło pojawiać sie trochę osób, ale jakoś niedługo potem zniknęły i więcej ich nie spotkałem.

  Potem zaś nadszedł Taktyk i wysłał link (Oto i forum preta, wejdźcie i zarejestrujcie się tam wszyscy), gdzie skupili sie polscy grający na chwałę imperium...ee, dobra, za bardzo sie wczuwam. Były dwa klany: WoG i SPQR do którego wstąpiłem. Po pewnym czasie zostałem "global modem" na Starym Forum. Forum zaczynało sie rozwijać, przybywało więcej graczy, aż pewnego dnia, wraz z moim imiennikiem, który już nie gra, wpadliśmy na pomysł założenia nowego klanu. Tak oto powstał klan AVAM (Aut Vincere, Aut Mori - zwycięstwo albo śmierć), do którego wkrótce dołączył także Dreedlord i Grivius. Nadeszły wspaniałe czasy zwiększyła sie liczba graczy, powstał DanielusMod, a także okres świetności i dominacji AVAM (chyba nikt temu nie zaprzeczy..). Powstało dużo nowych regulaminów, zasad, powstała Rada Klanów, itp. organizacje.

  Następnie przybyło dwóch graczy: Rychu i Rado. Nikt wówczas nie dostrzegł niebezpieczeństwa, ani dużego potencjału w tych graczach. Doprowadziło to do szybkiego zdobycia przez nich doświadczenia i założenia klanu TOGW. Ponownie, poprzez problemy z zatwierdzeniem nazwy tego klanu(cosik sie komuś nie podobała), klan nie został uznany za silnego przeciwnika i w spokoju wzrastał coraz bardziej w siłę. Dopiero na meczach klanowych zostały odkryte ich umiejętności, lecz było już za późno. Rządy AVAM-u chyliły sie ku końcowi, klan miał problemy wewnętrzne, wskutek czego znacznie osłabł, było mniej grających. Później jest biała plama w mojej historii "gry w preta" gdyż na ponad miesiąc straciłem neta.

  Jakiś czas po mym powrocie, rzekłem do mych Klanowiczów "Niechaj się stanie forum" i z ich pomocą powstało to oto forum "pret.pun.pl". Jeden z mych klanowiczów (Monk) wpada na pomysł założenia akademii klanu... Tak powstaje *DEI*

  05.07.2008
Następuje fuzja AVAM i TOGW, w wyniku której powstaje klan VME (Vivere Militare Est - Życie Walką Jest) Pojawia sie więcej graczy i klanów, wychodzi wniosek o zreformowanie i wznowienie Ligii Praetorians. Co z tego wyniknie? Zobaczymy.. ale praetorians mimo upływu czasu nie straciło, wg. mnie swojej magii i grywalności.
Na chwałę Imperium!

PS: Trochę koloryzowałem, w niektórych momentach, więc kilka rzeczy mogło być "nie do końca" tak jak tu napisałem, ale chyba nikt sie o to nie obrazi. ; )
PS2: Ok, rozpisałem się trochę, ale bez problemu mógłbym o tym napisać ze 2x wiecej, więc nie marudzić. xP
PS3: Wiem, że część nie na temat, wstawki o powstaniu nowych klanów, forum, o innych graczach... Ale przecież te rzeczy również były (i są) bardzo ważne dla gry i sprawiają, że jest ona atrakcyjniejsza i że wciąż chce sie grać. Amen.


Moje życzenia są piękne jak marzenia, lecz moje marzenia są nie do spełnienia.

Nigdy nie polemizuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

Offline

 

#8 08-08-2008 17:45:24

 Rychu

Pontifex Maximus

21957909
Zarejestrowany: 23-01-2008
Posty: 128
Klan: Pol.Team

Re: Co was skłoniło do grania w Praetorians

Elanar napisał:

Następnie przybyło dwóch graczy: Rychu i Rado. Nikt wówczas nie dostrzegł niebezpieczeństwa, ani dużego potencjału w tych graczach

: ( a myślałem że od początku będziemy uważani za postrach ; )

Swoją drogą pokazaliśmy co znaczy TOGW w klanówce właśnie z AVAM-em bo wcześniej porażka z niby słabym SOD-em O_O ... a pretensje co do nazwy TOGW miał griv i taktyk ^_^

By El. Wiem, ale nie chciałem rozdrabniać starych "konfliktów" ; )


http://www.speedtest.net/result/1191418273.png
http://yourgen.com/temp-images/3/130/graffiti-street-133002214838847.gif

Offline

 

#9 08-08-2008 18:24:20

 Oktus

Ekwita

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 04-07-2008
Posty: 125
Ulubiona nacja: Barba
Ulubiony kolor: Niebieski

Re: Co was skłoniło do grania w Praetorians

O żesz w morde el ty poeto napisz jeszcze coś bo jeszcze 2 posty i mój wątek będzie miał więcej postów niż rycha


http://img180.imageshack.us/i/hihi.gif/

Offline

 

#10 08-08-2008 18:57:14

Darion1994

Plebejusz

13138363
Zarejestrowany: 06-06-2008
Posty: 18
Ulubiona mapa: Tak rozkwita konflikt

Re: Co was skłoniło do grania w Praetorians

Hmm...

Dawno dawno temu...Za górami i lasami....W pewnym królewstwie o nazwie Warszawa,żył rycerz Daniel.
Zazwyczaj oglądał w pewnym zaczarowanym czasopiśmie recenzje gry.
Pewnego dnia po komunii dostał Praetorians.Od razu gdy goście poszli zaczął grać,grać i jeszcze raz grać.Grał tak 1 rok(z przerwami),zazwyczaj robił kampanie,polubił Rzym.
Kilka lat później zapomniał o tej gierce  i zostawił ją gdzieś głęboooooko w szufladzie.
Gdy wyjechał do komunistycznej doliny o nazwie America,zachcialo mu sie grać.Więc zainstalowac preta,ale chcial grac z kims przez neta i nie wiedział jak.
Pewnego razu wszedł na strone www.pret.pun.pl , szukał kogoś kto moglby bys jego kolegą/trenerem(serio,nie śmiać sie ).
Następnie zapoznał się z El'em ,stoczył kilka bitew.--> Rychem^^ i innymi.I oczywiście z Bubblem
I tak się zaczela jego męcząca podróż przez mroczne krainy Gondoru


PS. Mam nadzieję że podobała się PRAWDZIWA historia?
PS2. Opowiadałem jakbym był narratorem a nie sobą xd


Bubbel rlz

Offline

 

#11 08-08-2008 19:04:05

 Oktus

Ekwita

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 04-07-2008
Posty: 125
Ulubiona nacja: Barba
Ulubiony kolor: Niebieski

Re: Co was skłoniło do grania w Praetorians

O_O ten to z władcy pierscieni wrócił O_O ale ela historia była lepsza dobra chłopaki przebijamy wątek rycha



A na forum trafilem dzieki nowo zainstalowanym google.pl wpisałem Praetorians przez neta (zawsze tak pisze o gierkach) no i gdziestam znalazlem jakiegośtam człowieka który powwiedział że gramy przez hamachi dałmi taką siec no i bylo ich coraz wiecej i tak powoli poznawałem tu wszystkich (przyszedłem w czasach gdy wielki zły rychu już wymiatał nastały ciężkie czasy dla takich noobów jakim byłem w tedy (teraz to daje rady go powsztrzymac ) już rychu odchodzi w cięń jak inne potęgi przyjdą nowi żeby go zastąpic (może to będzie Darion bo ma zawsze najwięcej wioch i najwięcej asyrów )


http://img180.imageshack.us/i/hihi.gif/

Offline

 

#12 08-08-2008 20:47:40

Bubble

Legionista

4697041
Call me!
Skąd: Przed komputerem.
Zarejestrowany: 28-01-2008
Posty: 88
Ulubiona mapa: Dolina, Tak Zakwita Konflikt
Ulubiona nacja: Egipt (egypth)
Ulubiony kolor: Red, Orange

Re: Co was skłoniło do grania w Praetorians

a moja historia? ; (
rozpisujcie sie bardzie, bo miło się czyta.


To see a World in a Grain of Sand
And A Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an Hour.

Offline

 

#13 08-08-2008 21:21:30

 Rychu

Pontifex Maximus

21957909
Zarejestrowany: 23-01-2008
Posty: 128
Klan: Pol.Team

Re: Co was skłoniło do grania w Praetorians

Eee czy mnie tutaj czasami ktoś nie oczernia? O.o nie dam się zastąpić przez nikogo!!!!!!!!


http://www.speedtest.net/result/1191418273.png
http://yourgen.com/temp-images/3/130/graffiti-street-133002214838847.gif

Offline

 

#14 08-08-2008 23:13:03

Eranal

Pontifex Maximus

9113642
Call me!
Skąd: Jerusalem
Zarejestrowany: 20-01-2008
Posty: 109
Klan: TOGW
Ulubiona nacja: Romans, Persians
Ulubiony kolor: Orange
WWW

Re: Co was skłoniło do grania w Praetorians

1. Wiem, że Magiel itp. ale schodźcie za bardzo z tematu.
2. Rychu, pamiętam tą klanówkę, a także załamanie po jej rozegraniu - "no cholercia, jak mogliśmy przegrać z TOGW?!"
3. Teraz sam trochę "przyspamuje" (mam nadzieję, że wybaczycie mi ten 1 raz. xp): wyjaśnienie dla Okta - w chwilach strasznej nudy zdarzało mi sie pisywać opowiadanka(parę wciąż krąży w necie, niestety), więc taki pościk nie wymagał zbyt dużo wysiłku, poza tym zawiera masę błędów (powtórzeń)... wkładając w to nieco wysiłku mogłem napisać coś "lepsiejszego", ale dobra już starczy tego chwalenia się. xP


Moje życzenia są piękne jak marzenia, lecz moje marzenia są nie do spełnienia.

Nigdy nie polemizuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

Offline

 

#15 09-08-2008 09:53:49

 Oktus

Ekwita

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 04-07-2008
Posty: 125
Ulubiona nacja: Barba
Ulubiony kolor: Niebieski

Re: Co was skłoniło do grania w Praetorians

^^ Rychu nie oczrniam cie El napisz jeszcze jakąś

nie spamuj kur....


http://img180.imageshack.us/i/hihi.gif/

Offline

 
  • Index
  •  » Magiel
  •  » Co was skłoniło do grania w Praetorians

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pret.pun.pl