#31 25-06-2008 12:04:41

Bubble

Legionista

4697041
Call me!
Skąd: Przed komputerem.
Zarejestrowany: 28-01-2008
Posty: 88
Ulubiona mapa: Dolina, Tak Zakwita Konflikt
Ulubiona nacja: Egipt (egypth)
Ulubiony kolor: Red, Orange

Re: Historia

Atyliusz Regulus << chcialbym sie o nim cos dowiedziec, jakies osiagniecia, czy zrobil cos ciekawego itp. pomozecie? ;-P
Podobno rozbil flote kartaginska ;O


To see a World in a Grain of Sand
And A Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an Hour.

Offline

 

#32 11-12-2008 18:14:43

ja

Plebejusz

Skąd: Nieznane
Zarejestrowany: 16-03-2008
Posty: 7
Klan: uhcyr nabak
Ulubiona mapa: uhcyr jeg
Ulubiona nacja: uhcyr apud
Ulubiony kolor: uhcyr atoic

Re: Historia

ja nie



aż miło popatrzeć na post pana Ka łera Powera

Offline

 

#33 19-12-2008 07:24:45

Ugenerg

Gość

Re: Historia

ja też nie opisz może coś z tego ))

 

#34 17-04-2009 17:35:44

Pretorianin

Plebejusz

Skąd: Miasto
Zarejestrowany: 08-02-2009
Posty: 18
Ulubiona mapa: jakaś z fortecą xD
Ulubiona nacja: Rzym,Grecja
Ulubiony kolor: czerwony,szary,zielony

Re: Historia

No to morze powiecie mi jaka była wasza ulubiona nacja z uzasadnieniem. np Moja to Rzym,chociaż nie był idealny to,spodobało mi się w nim dyscyplina wojska i liczne podboje. A jakie jest wasze zdanie , morze ulubiony dowódca albo ulubiona jednostka (Nie koniecznie z praetorians i nie musi być z starożytności , morze być z dalszych epok np średniowiecze i nowożytność). Albo jaki jest wasz ulubiony okres w historii czekam na odpowiedzi

Albo jaki jest wasz ulubiony okres w historii to coś w rodzaju głosowania.Takie są odpowiedzi np.1.prehistoria (dinozaury, jaskiniowcy i takie tam )do starożytności
2.starożytność(Czasy wojen rozkwitu i upadku Rzymu jednym słowem gra praetorians przedstawia ten okres )
3. średniowiecze ( Powstanie Polski, rycerze i zamki )
4.nowożytność (Czasy wielkich odkryć geograficznych, statki i wojny na morzu są prowadzone z pomocą armat i muszkieterów)
5.czasy najnowsze (od I do II wojny światowej wielkie odkrycia np czołgi samoloty itd.)

zapraszam do głosowania ( do tego I i II )

pozdrawiam

Offline

 

#35 15-08-2009 15:12:39

Nemedis

Inkwizytor

16112814
Zarejestrowany: 09-02-2008
Posty: 62

Re: Historia

Lejdis ent dżentelmen!

No więc tak, że aby na pewno wynikło, że nasz ulubieniec z banem tygodniowym założył temat. Temat o historii... O temacie mniej-więcej takim "...". A, że widze, że ludzie się wypowiedzieli, i mam nadzieje, że to nie była tylko chęć nabicia postów (xP) proponuje przenieśc dyskusje z powrotem na prawowite tory, jakimi jest ten temat, którego początki leżą w starym forum. Wtedy jakoś zainteresowanie większe było, teraz spadło. Skończyły się już sprzeczki na temat realności nacji, a wyszł na to, że jedynym historycznym obiektem, to Spartan gadający o tym, że jest rocznica, kiedy pierwszy raz kupił puszke pepsi. (historyczny moment-historyczna rocznica). Tak czy siak, jak już chcecie, to czemu to nie pogawedzicie? o_O


Ps.: Morze to może być Bałtyckie. Faktycznie, jest szerokie i głębokie, ale chyba Ci nie powie, jaka była najciekawsza nacja w precie, prawda? -_-

Ostatnio edytowany przez Nemedis (15-08-2009 15:14:49)


http://img31.imageshack.us/img31/5184/lightakira.jpg

Offline

 

#36 12-11-2009 21:40:14

Dzierzylina

Plebejusz

Zarejestrowany: 25-10-2009
Posty: 1

Re: Historia

Jeśli się ktoś interesuje mógłby mi powiedzieć coś bliżej o rzymskich odziałach łuczniczych oraz samych łukach?

Offline

 

#37 20-09-2010 20:50:03

anvan

Plebejusz

Zarejestrowany: 19-09-2010
Posty: 3

Re: Historia

Sam o tym nie mam zbyt wielkiej wiedzy więc spytaj się starszych członków forum.
A i moje pytanko.Mianowicie ile sztuk pilum mieli legioniści i do czego były.
Słyszałem teorie że były to włócznie albo że oszczepy do rzucania jak w grze a nawet że pilum nie mieli wcale.
Więc chciałbym się dowiedzieć jak to było bo powstała sytuacja mnie irytuje.
Mam nadzieje że temat się rozkręci:)

Ostatnio edytowany przez anvan (20-09-2010 20:51:07)

Offline

 

#38 20-09-2010 21:41:14

 RbnNR

Plebejusz

Zarejestrowany: 09-02-2008
Posty: 34
Klan: ---
Ulubiona nacja: Rzymianie
Ulubiony kolor: Żółty

Re: Historia

Ile sztuk... nie wiem dokładnie, a służyły najczęściej jako broń ofensywno-zaczepna.
Czy były to włócznie?... nie pamiętam skąd Rzymianie zaczerpnęli inspiracje, ale po reformach Mariusza [koło 102 czy 105 p.n.e, spraawdź na Wiki ] miała to byc typowo rzymska broń miotana. Typowo, bo kiedy pilum trafiało w cel drewniany trzon nie mógł być wyjęty bez oderwania całości grotu, co uniemożliwiało odrzut, jak w przypadku "zwykłego" badyla z zaostrzonym końcem. Charakterystyczne w budowie też to, że ciężra był skupiony w tylniej części, co sprawiało, ze grot bez problemu przeibjał tarczę na wylot... dlatego, jak wspomniałem na początku służył bardziej do ofensywy niż obrony- deszcz takich pocisków mógł nieźle przetrzebić zwarty mur tarcz, a później legioniści uzbrojeni w krótkie miecze ruszali do walki w ścisku. Sądząc po licznych podbojach w przeciągu wieków robili to bardzo dobrze
Kiedyś coś tam poczytałem o tym i owym... więc nie wiem jak dobrze zagadnienie pamiętam i w ilu kwestiach można mnie poprawić. W każdym razie chętnie pogadam


http://img86.imageshack.us/img86/3029/praetoq6.jpg

Offline

 

#39 21-09-2010 18:12:36

Nemedis

Inkwizytor

16112814
Zarejestrowany: 09-02-2008
Posty: 62

Re: Historia

RbnNR napisał:

Ile sztuk... nie wiem dokładnie, a służyły najczęściej jako broń ofensywno-zaczepna.
Czy były to włócznie?... nie pamiętam skąd Rzymianie zaczerpnęli inspiracje, ale po reformach Mariusza [koło 102 czy 105 p.n.e, spraawdź na Wiki ] miała to byc typowo rzymska broń miotana. Typowo, bo kiedy pilum trafiało w cel drewniany trzon nie mógł być wyjęty bez oderwania całości grotu, co uniemożliwiało odrzut, jak w przypadku "zwykłego" badyla z zaostrzonym końcem. Charakterystyczne w budowie też to, że ciężra był skupiony w tylniej części, co sprawiało, ze grot bez problemu przeibjał tarczę na wylot... dlatego, jak wspomniałem na początku służył bardziej do ofensywy niż obrony- deszcz takich pocisków mógł nieźle przetrzebić zwarty mur tarcz, a później legioniści uzbrojeni w krótkie miecze ruszali do walki w ścisku. Sądząc po licznych podbojach w przeciągu wieków robili to bardzo dobrze
Kiedyś coś tam poczytałem o tym i owym... więc nie wiem jak dobrze zagadnienie pamiętam i w ilu kwestiach można mnie poprawić. W każdym razie chętnie pogadam

Ta, grot był elastyczny i w tego typu kontakcie się "zaginał", więc niemożliwe, żeby używali tego w walce bezpośredniej. Standardowo ilość oscylowała w granicach 2 - 3.


http://img31.imageshack.us/img31/5184/lightakira.jpg

Offline

 

#40 22-09-2010 13:25:22

anvan

Plebejusz

Zarejestrowany: 19-09-2010
Posty: 3

Re: Historia

Nemedis napisał:

RbnNR napisał:

Ile sztuk... nie wiem dokładnie, a służyły najczęściej jako broń ofensywno-zaczepna.
Czy były to włócznie?... nie pamiętam skąd Rzymianie zaczerpnęli inspiracje, ale po reformach Mariusza [koło 102 czy 105 p.n.e, spraawdź na Wiki ] miała to byc typowo rzymska broń miotana. Typowo, bo kiedy pilum trafiało w cel drewniany trzon nie mógł być wyjęty bez oderwania całości grotu, co uniemożliwiało odrzut, jak w przypadku "zwykłego" badyla z zaostrzonym końcem. Charakterystyczne w budowie też to, że ciężra był skupiony w tylniej części, co sprawiało, ze grot bez problemu przeibjał tarczę na wylot... dlatego, jak wspomniałem na początku służył bardziej do ofensywy niż obrony- deszcz takich pocisków mógł nieźle przetrzebić zwarty mur tarcz, a później legioniści uzbrojeni w krótkie miecze ruszali do walki w ścisku. Sądząc po licznych podbojach w przeciągu wieków robili to bardzo dobrze
Kiedyś coś tam poczytałem o tym i owym... więc nie wiem jak dobrze zagadnienie pamiętam i w ilu kwestiach można mnie poprawić. W każdym razie chętnie pogadam

Ta, grot był elastyczny i w tego typu kontakcie się "zaginał", więc niemożliwe, żeby używali tego w walce bezpośredniej. Standardowo ilość oscylowała w granicach 2 - 3.

Pewnie tak ale w wielu filmach książkach itp. używali pilum w walce wręcz np. w formacji żółwia no chyba że mieli dodatkowo pikę albo włócznie ale to mało prawdopodobne

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://www.informacjeopole.pl/ ganjafarmer testy polycheck warszawa taxi osobowe warszawa detektyw ruda śląska