#1 30-07-2010 22:41:15

jimmy

Plebejusz

Zarejestrowany: 30-07-2010
Posty: 4

Grafika. Problemy i ich rozwiązania.

Witam.

Na "P" od dawna miałem chrapkę. Kiedy w końcu trafiła się promocja na GoG.com, bez wahania grę zakupiłem. I niestety mnie również spotkał znany błąd z grafiką (czyli zawieszająca się gra na mapkach gdzie występuje woda). Pisaliście o tym, jednak problem pozostał nierozwiązany (jak widać, GoGowa wersja też nie jest do końca "przerobiona"):

http://www.pret.pun.pl/viewtopic.php?id=684
http://www.pret.pun.pl/viewtopic.php?id=704

Również sama NVidia (bo problem występuje tylko na jej kartach) zna sprawę. Niestety, sprawa nadal pozostaje nie załatwiona:

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=100485

Jedynie na forum GoG, ktoś wpadł na pomysł aby zmodyfikować plik "Varios.pak" gdyż tam "siedzą" pliki odpowiedzialne za wodę.

http://www.gog.com/en/forum/praetorians … _things_up

Szkoda tylko, że całkowicie "wyciął" wodę. Grać się da ale ładnie to to nie wygląda.

I tutaj pojawia się moja prośba / propozycja. Ponieważ nasze sprzęty są coraz lepsze i coraz częściej przechodzimy na Windowsa 7 (a właśnie Win7 + nowa karta NVidii = problem z grą), to może ktoś biegły w modowaniu gry, zrobiłby lub zmienił tekstury odpowiedzialne za wodę, tak abyśmy na przyszłość mieli spokój. Jeśli o mnie chodzi, to byłbym zadowolony nawet ze zwykłej, niebieskiej tekstury, która choć w niewielkim stopniu zastąpi "kałuże" z gry.
Wiem, że grę dość dobrze się moduje ale niestety choćbym chciał, to nie posiadam ani odpowiedniej wiedzy, ani zdolności aby zrobić to we własnym zakresie.

Ostatnio edytowany przez jimmy (30-07-2010 22:49:04)

Offline

 

#2 31-07-2010 22:08:11

Danielus

Lama Forever

7721292
Skąd: Zakopane
Zarejestrowany: 03-03-2008
Posty: 231
Klan: WoG
Ulubiona mapa: Oaza[oasis]
Ulubiona nacja: egipt[egypt]
Ulubiony kolor: Zielony
WWW

Re: Grafika. Problemy i ich rozwiązania.

To już jest rzecz skomplikowana a jedyna osoba która znała i mogłaby przerobic te pliki jest niedostepna( Kwantum ).

Po za tym skoro ktoś całkiem wyciąl wodę to może tak musi byc? Bo nie wierze że po prostu mu się nie chciało dac byle czego w zamian.
Myślę że problem leży właśnie w tworzeniu wody i nic z tym się nie będzie dało zrobic.
Jedynie w takim razie nvidia może zmodyfikowac swoje oprogramowanie, ale jeśli problem jest tylko z jedną grą to szanse są wątpliwe


Myślisz że jesteś lamą?
Mylisz się!
To ja nią jestem^^

Offline

 

#3 31-07-2010 22:36:35

jimmy

Plebejusz

Zarejestrowany: 30-07-2010
Posty: 4

Re: Grafika. Problemy i ich rozwiązania.

I tu jest właśnie pies pogrzebany:

there's probably some much better way since game seem to be highly modifiable, maybe some texture replacement or graphic tweak, but I'm not doing it I'm happy enough as it is....

Z powyższego można wywnioskować, że zwyczajnie mu się nie chciało (w innym wątku ktoś go chyba nawet prosił o przeróbkę ale bez odzewu).

Też liczę na NVidię. Tym bardziej, że nie chodzi tylko tutaj o jedną grę. Jest ich cała masa. Mówię o pozycjach pisanych pod DirectX 7.0. Właśnie te gry, w połączeniu z W7 i nowymi kartami sprawiają problemy. Jedną z takich gier jest również seria Gothic, a w tym przypadku ludzie już od 1,5 roku czekają na fixa od NVidii. Podobno seria 260.xx, która niedługo wyjdzie, ma naprawiać problem z DX7. Może i "P" naprawią przy okazji...

Ostatnio edytowany przez jimmy (31-07-2010 22:37:52)

Offline

 

#4 31-07-2010 22:57:07

Danielus

Lama Forever

7721292
Skąd: Zakopane
Zarejestrowany: 03-03-2008
Posty: 231
Klan: WoG
Ulubiona mapa: Oaza[oasis]
Ulubiona nacja: egipt[egypt]
Ulubiony kolor: Zielony
WWW

Re: Grafika. Problemy i ich rozwiązania.

No to trzeba czekac na nvidie, bo woda to bardzo duży problem, to nie są po prstu takie zwyczajne tekstury i trzeba się na tym znac.
Ja na takie coś za słaby jestem, a babrac w tym obecnie by mi się nawet nie chcialo( a innego polaka który by się tym mógł zajac raczej nie znajdzesz ).

Możesz napisac na www.mod-project.com bo może Kwantum nauczył kogoś specyfikacji plików jak robił edytor ^^


Myślisz że jesteś lamą?
Mylisz się!
To ja nią jestem^^

Offline

 

#5 14-09-2010 22:15:35

jimmy

Plebejusz

Zarejestrowany: 30-07-2010
Posty: 4

Re: Grafika. Problemy i ich rozwiązania.

Coś się ruszyło w temacie. Dzisiaj NVidia wypuściła betę sterowników 260.63 z naprawioną obsługą gier pisanych pod DX7. Abstrahuiąc od tematu Pretorian, sterowniki są bardzo chwalone, pomimo tego iż narazie to beta. Gothic 1 i 2 podobno działają świetnie. Kilka innych gier również. A wracając do "Pretów" to... niestety nie wiem i nie mam jak sprawdzić. Jestem na wyjeździe i siedzę w "kafejce". Jeśli jednak ktoś chętny do przetestowanie, to sterowniki można znaleźć na stronie:

http://www.nvidia.pl/Download/Find.aspx?lang=pl

Oczywiście wybieramy swoją kartę, system operacyjny i zaznaczamy, że chcemy wersję "beta".

edit: O boże... Wstawiło mi jakąś głupią emotkę zamiast słowa "abstrahować" i musiałem je napisać z błedem

Ostatnio edytowany przez jimmy (14-09-2010 22:23:03)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pret.pun.pl